У процесі свого росту та розвитку, рослини споживають різноманітні поживні речовини. Для того, щоб відновлювати баланс елементів у ґрунті після збору врожаю, аграріям необхідно вносити органічні та мінеральні добрива. Однак, є ціла група елементів, потреба у яких досить незначна за кількістю, але значення їх для живих організмів важко переоцінити. Мова йде про мікродобрива, у складі яких, є наявні мікроелементи.
Варто зазначити, що актуальність використання мікродобрива не тільки не втрачається з часом, а навпаки зростає. Оскільки, саме оптимальна його кількість для культури є дієвим способом впливу аграрія на продуктивність рослини та якість отриманої продукції.
Вчені визначили близько 30 мікроелементів, які вважаються життєво необхідними. До речі, це стосується не тільки рослин, але й тварин. Основні з них:
- цинк (сприяє стійкості до несприятливих погодних умов, запобігає передчасному старінню клітин);
- марганець (підвищує якісні показники врожаю);
- бор (покращує процес запилення, позитивно впливає на збільшення кількості квіток рослини, підвищує розвиток репродуктивних органів);
- залізо (бере участь у процесах фотосинтезу);
- мідь (підвищує стійкість культури до захворювань);
- молібден (бере активну участь у синтезі амінокислот і білків).
Варто пам’ятати, що мікродобрива повинні вноситися в невеликих кількостях (дозовано). Це важливо, оскільки негативний вплив на рослину може бути, як через нестачу мікроелементів, так і через їх надмірну кількість.
Науково-виробнича компанія ТОВ «Майбутнє Будуємо Разом», пропонує цілу лінійку препаратів, що випускається цим підприємством під торговельною маркою «ДоброДІЙ». Кожний окремо взятий продукт ТМ «ДоброДІЙ» – містить в своєму складі необхідні (в той чи інший період розвитку) рослині мікроелементи. Ось декілька препаратів:
- органо-мінеральне добриво «ДоброДІЙ» використовується, як для обробки насіння, так і для позакореневого підживлення рослин. Містить у собі цілий комплекс поживних речовин, в тому числі і мікроелементи дружніх сходів та оптимального росту і розвитку сільськогосподарських культур;
- ОМД «ДоброДІЙ Калій Актив» – впливає на ріст рослин, кількість утворення квіток, тургор, розмір плоду;
- ОМД «ДоброДІЙ Молібден Плюс» – незамінний помічник ефективного фосфорного, азотного та вуглеводного обміну у рослинах, збільшує вміст протеїну, впливає на якість продукції;
- ДоброДІЙ Бор – впливає на формування плодів та запилення квіток, добре вкорінення;
- ДоброДІЙ Цинк-Мідь – зміцнює морозо- та посухостійкість,стійкість до захворювань та вилягання культур;
- ДоброДІЙ Комфорт Універсальний – живить та захищає культуру проти бактеріозів та грибкових хвороб, дозволяє їй використовувати у повній мірі власний потенціал, закладений природою. При цьому стійкість до несприятливих природних факторів набагато збільшується.
Однак, слід пам`ятати, яким би не був вибір аграрія, мікродобрива повинні бути не лише якісними за своєю складовою, як, наприклад, препарати від ТМ «ДоброДІЙ», а й внесені в оптимальній кількості, пропорції та строки.