• 22/05/2024 22:43

Чи підпаде під чистку прокурор Запорізької області Віктор Приходько?

Продовжуючи журналістське розслідування (джерело https://lenta.ua/ne-vzhe-prokuror-zaporizkoyi-oblasti-kollaborant-123180/), нам стало відомо, що  Генеральний прокурор України Андрій Костін, розпочав службові розслідування за фактами можливого колаборизму серед працівників прокуратури України(Джерело: https://censor.net/ua/n3357951).

Так давайте допоможемо Генеральному прокурору України.

Як тільки 24 лютого 2022 року агресор почав активну фазу та захопив перші кілометри Запорізької області, Віктор Приходько замість організації та контролю по забезпеченню фіксування злочинних та нелюдяних дій агресора, втік до м. Дніпро, покинувши ввірену йому Запорізьку область та залишивши своїх підлеглих з агресором та критичним криміногенним станом, що склався по області на той час. 

Може саме такий приклад і привів до колаборації в рядах територіальних підрозділів прокуратури регіону, які на той час побачили тікаючого прокурора області. (Джерело: https://lenta.ua/ne-vzhe-prokuror-zaporizkoyi-oblasti-kollaborant-123180/).

Місто Дніпро прокурору дуже відомо. Він неодноразово проводив в ньому час разом з колишнім очільником податкової міліції Області. Чоловіків пов’язують не лише службові стосунки, а і спільний відпочинок в закритих гей – клубах міста Дніпро. (Джерело: https://znaj.ua/ru/kompromat/402584-smi-v-zaporozhe-zazhglis-golubye-zvezdy).

Із отриманих джерел відомо, що Приходько займається «кришуванням» контрабанди спирту, виробництва контрафактного алкоголю, незаконного виробництва цигарок та тіньового обігу наркотичних речовин через територію Запорізького регіону.    

До Запоріжжя Приходько працював у м. Кропивницькому заступником місцевого обласного прокурора та набувши там певний «професійний» досвід, встановив максимум контактів для особистого збагачення із місцевими корупціонерами в Запоріжжі. Приходько швидко опанував місцеві «звичаї» і з вдячністю  прийняв «в управління» сферу контрабанди, виготовлення контрафактного алкоголю та взявся за незаконний тиск на працюючий бізнес регіону.   

В жовтні 2011 року екс – Генпрокурор Віктор Пшонка призначив Віктора Приходько на посаду Світловодського міжрайонного прокурора. За інформацією аналітичної платформи YouControl, через це фамілія Приходько з’явилась в люстраційному реєстрі. Але на початку липня цього року до записів внесли зміни, тобто Приходько на сьогодні «недолюстрований»!

З судового реєстру відомо, що в березні 2017 року Віктор Приходько займав посаду заступника прокурора Кіровоградської області. При перевірки декларації за 2015 рік виявилось, що він не задекларував право користування авто своєї матері Honda Pilot. Через що його було звільнено. 

Приходько оскаржив це рішення у суді і поновився на посаді. При цьому, довести чи користувався прокурор машиною чи ні могла б повна перевірка декларації. Але чомусь НАЗК відмовилось це робити.  

Крім того, Приходько як безпосередньо так і опосередковано має права власності на квартиру в Олександрії площею 90 квадратних метрів, квартиру в Світловодську площею 65 квадратних метрів, позашляховик HONDA CRV та фірму «Партнер Центр Лімітед», один із співвласників якого є також керівником багатьох Кропивницьких підприємств по наданню юридичних послуг.

Не вже нам не вистачило схем за часів Януковича, коли посадовець заганяє бізнес до «своїх» підприємств, а ті в свою чергу, за гроші вирішують їх штучні проблеми? 

Підводячи підсумки, виникає питання, чому прокурора Запорізької обласної прокуратури Віктора Приходько не було люстровано? В разі його потреби на службі, чому він покинув Запорізьку область в той саме момент коли він повинен був стояти пліч об пліч зі своїми підлеглими? Хто не бачить явні ознаки недбалості регіонального масштабу?  

Борцям з колаборизмом Офісу генерального прокурора України, пропонуємо перевірити вказані вище факти. Ви будете неприємно здивовані тривалістю перебування прокурора у Дніпрі та налагодженими схемами тиску останнього на легальний бізнес як Кропивницького так і Запорізького регіону.   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *