• 18/05/2024 15:49

Розетки, вимикачі та світлорегулятори – короткий посібник з вибору

Вимикачі та розетки є одними з основних елементів електромонтажної системи, що забезпечує освітлення житлових приміщень та роботу всіх електроприладів. Ці пристрої стали одними з найчастіше використовуваних предметів у повсякденному житті. І коли виникає питання первинної установки або заміни даних виробів, ми часто звертаємо увагу на їх конструктивні особливості та на те, як вони виглядатимуть у декорі. Але міцність та безпека розеток та вимикачів так само важлива, як їхній зовнішній вигляд та дизайн. А якщо у вас є діти, вибір безпечної розетки стає ще важливішим.

Розетки та вимикач

У цій статті ми розглянемо ключові критерії, які слід враховувати під час вибору розеток та вимикачів.

Розетки забезпечують безперебійне живлення всієї електротехніки. Хоча вироби і відрізняються за дизайном, формою та типом монтажу, їх функціональність залишається однаковою.

Передбачені розетки з двома контактами, які забезпечують незаземлене з’єднання. Та з трьома контактами. У вироби цього типу додано контакт заземлення, щоб запобігти ураженню електричним струмом.

За типом монтажу розетки діляться на вбудовані та накладні, які, як зрозуміло з назви, вбудовуються в стіну або кріпляться накладним методом.

За типом розетки є комп’ютерні, телевізійні та телефонні.

Якщо у вас є маленькі діти, слід віддати перевагу розеткам із захистом від дітей. У вологих приміщеннях, таких як ванні кімнати, необхідно використовувати розетки із заглушками для запобігання контакту з водою. Якщо ви задумалися як встановити розетку в сауні чи басейні, зверніть увагу на комбіновані моделі – розетки з вимикачем та кришкою.

Розетки для ванной с крышкой

Вимикачі світла. Тут слід враховувати як зовнішній вигляд, так і функціональність. На ринку існує безліч варіантів, і час від часу їх стає ще більше.

Найпоширеніші вимикачі світла – клавішні. Передбачені одно-, дво- та триклавішні вимикачі, а також прохідний вимикач одноклавішний та двоклавішний.

За типом монтажу вимикачі також поділяються на вбудовані та накладні. Якщо вам потрібно підключити вимикач у ванну, зверніть увагу на клас захисту від вологи, він повинен бути не менше IP 44.

Димерні вимикачі відмінно підходять як доповнення до системи освітлення, але вони не завжди потрібні. Часто світлорегулятори коштують дорожче за звичайні вимикачі, тому встановлюйте їх тільки там, де вам дійсно потрібно регулювати рівень освітлення.

Димерний вимикач

Якість.

Як і в інших сферах життя, ви справді отримуєте те, за що платите. Багато хто вибирає дешевші варіанти, але часто нехтують загальним зовнішнім виглядом, а також функціональністю.

Якщо ви дійсно хочете, щоб ваші розетки та вимикачі служили довго, шукайте продукти з вищими гарантіями. Хоча замінити їх не так і складно, це не так просто, як перефарбувати стіну або пересунути стіл, тому покупка електричних пристроїв, які можуть зламатися через рік або два, може обернутися для вас неприємними наслідками.

Розетки, вимикачі та світлорегулятори торгової марки Brille виготовлені з використанням виробничої технології нового покоління. Їх різноманітний дизайн, висока якість, безпека та простота використання, задовольнять будь-які ваші потреби та прослужать довгий час.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *